FESTIWAL ŚWIATŁA LIGHT.MOVE.FESTIVAL

POLSKA - WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE - PARTNERA FESTIWALU

  Light.Move.Festival. to największe, plenerowe, ogólnodostępne wydarzenie artystyczno-kulturalne w kraju i jeden z największych festiwalu światła w Europie. Festiwal, organizowany niezmiennie przez Fundację „Lux Pro Monumentis”, gromadzi corocznie ponad pół miliona gości podziwiających prace artystów polskich i światowych, a zwiedzający mogą bezpłatnie podziwiać artystyczne iluminacje, mappingi 2D/3D oraz świetlne rzeźby artystyczne, widowiska audiowizualne, koncerty oraz wystawy. Od 2015 roku Festiwal posiada Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego.

  Tym razem świetlne instalacje i imponujące mappingi będziemy mogli podziwiać od 29 września do 1 października. Festiwal już po raz drugi ma swój temat przewodni. W 2017 r., będzie nim „No limits – szlakiem awangardy”, wpisujący się w obchody stulecia ruchu awangardowego w Polsce. We współpracy z największym festiwalem Światła na świecie – Fête des Lumières w Lyonie – organizatorzy zestawią ze sobą twórczość łódzkich artystów takich jak Władysław Strzemiński czy Józef Robakowski z europejskimi twórcami sztuki awangardowej oraz pokażą najnowsze prace polskich i światowych artystów wizualnych.

  – 2017 jest rokiem awangardy, a awangarda ma niesamowite znaczenie dla kształtowania kultury i sztuki. Awangarda to ruch, który wiele zmienił tez w dziedzinie sztuk wizualnych, dlatego ten temat tak dobrze wpisuje się w charakter naszego festiwalu. Chcemy aby artyści mogli tworzyć w sposób nieograniczony. 30 marca zakończony zostanie nabór prac na festiwal w dwóch kategoriach: projekcje wielkoformatowe oraz instalacje świetlne. Chcemy pokazać miejsca związane z Łodzią i tożsamością miasta. – mówi Beata Konieczniak, Kreator Festiwalu.

  STRONA INTERNETOWA FESTIWALU

  PROGRAM FESTIWALU ŚWIATŁA (*POBIERZ PDF)

  LMF2017

  Jak weekend, to do kina! A od dzisiaj w kinach Helios Polska spot promujący 7. edycję Light.Move.Festival. ! Wiadomo, że w kinach najlepsze są zawsze zwiastuny! 🙂

  Opublikowany przez Light Move Festival na 28 lipca 2017