Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

KONKURS FILMOWY I TEATRALNY 2017

FILM

Projekty krótkometrażowych animacji i telewizyjnych odcinków specjalnych realizowanych w technice lalkowej mogą wziąć udział w pitchingu organizowanym po raz pierwszy w trakcie wydarzenia ANIMARKT, odbywającego się w ramach sekcji filmowej festiwalu AnimArt. Uczestnicy konkursu, poza szansą na zdobycie nagród i zainteresowaniem swoim projektem międzynarodowych producentów i nadawców telewizyjnych, wezmą także udział w dwóch sesjach treningowych.

W pitchingu ANIMARKT wezmą udział twórcy projektów animacji krótkometrażowych na etapie developmentu z całego świata, których czas trwania nie przekroczy 25 minut, a przynajmniej 80 proc. filmu zostanie wykonane w technice animacji lalkowej.

Nagrodami w pitchingu ANIMARKT będą:

aport rzeczowy Centrum Technologii Audiowizualnych w wysokości 60 tys. zł, 30 tys. zł i 20 tys. zł,

licencja programu Dragonframe 4 wraz z kontrolerem Bluetooth,

Nagroda specjalna Ale kino+ – zakupienie praw do emisji na antenie kanału Ale kino+ filmu zrealizowanego na podstawie wybranego projektu prezentowanego w czasie pitchingu, Animation Kit od Animation Supplies, akredytacja na przyszłoroczne targi MIFA w Annecy (Francja), weekend w SPA ufundowany przez CFI HOTELS GROUP.

TEATR

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt ma w swoim programie także części konkursowe. Do teatralnego cyklu konkursowego Re//Animacje zakwalifikowano w tym roku 20 spektakli teatralnych.

Międzynarodowe Jury przyzna nagrodę GRAND PRIX, która jest statuetką, oryginalną rzeźbą w metalu, inspirowaną logo Teatru Lalek Arlekin. Zwycięzca Grand Prix, otrzyma również nagrodę finansową. 

GRAND PRIX w wysokości 2500$ – dla najlepszego spektaklu, ufundowane jest przez firmę Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group

Ponadto jury przyzna także:
 nagrodę finansową za najlepszą animację
nagrodę finansową za nowatorskie podejście do sztuki lalkarskiej
 nagrodę finansową dla najlepszego aktora-lalkarza
 nagrodę finansową za najlepszą scenografię
 nagrodę finansową za najlepszą oprawę muzyczną

WERDYKT JURY III MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI ANIMACJI AnimArt 2017 (pdf)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.